GRUPA WEB-COM
ul.Tęczowa 2 b 43-340 Kozy

Pomoc

Pozyskaj dane API

Aby dokonać integracji ErpBox z kurierem DPD Polska należy wysłać do Biura Obsługi Klienta DPD prośbę o udostępnienie danych do API (metody pobierania informacji z systemu DPD). W odpowiedzi uzyska się nowy login, master FID oraz hasło, które to trzeba będzie podać przy powiązaniu do Erpbox.

 

Skonfiguruj kuriera DPD w ErpBox

1. Zaloguj się do ErpBox jako administrator.

2. Przejdź do: Administracja > Kurierzy i wybierz DPD.

3. Wypełnij formularz:

  • nazwa - dowolna nazwa (opis) konta,
  • adres nadawcy - dane nadawcy pojawiające się na etykiecie,
  • login: login do API otrzymany w wiadomości od DPD,
  • główny numer Klienta DPD: FID do API otrzymany w wiadomości od DPD,
  • hasło: hasło do API otrzymane w wiadomości od DPD,
  • typ etykiety: określenie typu, w jakim będzie drukowana etykieta umieszczona na paczce oraz wydruku potwierdzeń nadania.

4. Zapisz formularz, a ErpBox sprawdzi czy dane są poprawne.

 

Ważne! Aby dodać kuriera trzeba mieć utworzone konto i podpisaną umowę z danym kurierem. Dodanie kuriera w ErpBox jest integracją z danym systemem i nie powoduje założenia konta u danego kuriera.

 

Wiele punktów nadania:

Jeśli do ErpBox jest podłączonych kilka integracji kurierskich system domyślnie przypisuje dla wszystkich kurierów jeden, ten sam adres nadawcy. Jeśli chcesz korzystać z wielu różnych punktów nadania, skontaktuj się z BOK ErpBox w celu wprowadzenia zmian na Twoim koncie.

 

Etykieta do Wielkiej Brytanii:

Aby wygenerować etykietę do UK wypełnij w formularzu nadawania przesyłki rubrykę "Odprawa celna". Po wygenerowaniu etykiety konieczna jest odprawa celna paczki na stronie https://odprawacelna.dpd.com.pl/package-details

Więcej informacji o wysyłaniu przesyłek do UK i niezbędnych formalnościach znajdziesz na stronie https://www.dpd.com/pl/pl/o-dpd/brexit/